20 milionů korun za jednu WordPress šablonu

Publikoval Viktor Hanáček dne 25. srpna 2013

ThemeForest je obrovský obchod s webovým (nebo elektronickým) obsahem: WordPress šablony, Tumblr šablony, PSD šablony, fotky, audio, cokoliv… Prodávat tam může kdokoliv, stačí projít kvízem. I mně se tam podaří sem tam něco prodat. Určitě ale ne tak, jak se daří autorům se jmény Luke Beck a Muhammad Haris, kteří prodávají pod nickem ThemeFusion.

Tito dva chlápci vytvořili tak nadupanou šablonu, že jim vydělala za rok přes 1 milion dolarů, v přepočtu tedy přes 20 milionů korun! Za jednu jedinou šablonu!

Je to neskutečný mazec. Tady už to není o designu, ale o funkcích. Avada (reflink), jak se jejich šablona jmenuje, jich nabízí obrovské množství: vlastní barvy, několik premium sliderů, příprava pro eshop, několik stylů hlavičky, vlastní admin panel a spoustu dalších věcí.

1,5 milionu měsíčně

Tohle je teprve motivace! Líbilo by se mi vytvořit supr WordPress šablonu a vydělat na ní skromně třeba 40 tisíc. Zatím jsem ale na vytvoření nějaké takové šablony odvahu nenašel… Nevím, jestli bych zvládl do šablony narvat všechny základní funkcionality, jako shortcodes, nějaký slider, admin panel apod.

Jediné, na co jsem si u ThemeForestu troufl, jsou Tumblr šablony. Ty jsou relativně jednoduché a taky se na nich dá trošku vydělat.

Kluci z ThemeFusion, Luke a Muhammad, už to ale mají jako full time job — přes 33 000 stažení znamená denně plnou schránku emailů o chybách, prosbách o pomoc a určitě i stupidních otázkách.