Je možné si vydělávat prodejem WordPress nebo Tumblr šablon?

Publikoval Viktor Hanáček dne 7. září 2013

Pojďme se bavit o prodeji na ThemeForestu. Je teda možné vydělávat si tímto způsobem? Určitě ano. Otázkou ale je, ‚kdo‘ si tak může vydělávat. Já třeba zatím určitě ne, pouze vím, jak na to.

Dělám totiž WordPress šablony úplně opačným směrem — tedy na míru jednomu klientovi. Pokud budete dělat šablony k prodeji, musíte se trefit do gusta několika stovkám až tisícům lidí, kteří vaši šablonu koupí. Nemůžete ji udělat na míru, nemáte žádné zadání. Musíte vsadit pouze na váš instinkt. Šablona musí být tedy funkčně až předimenzovaná, aby obstála v tak vysoké konkurenci, jako je na ThemeForestu.

Znamená to, že musí mít asi nějaký slider, musí být responsivní, musí mít měnitelné barvy, měnitelné pozadí, nějaký page builder, shortcodes, měla by podporovat Retinu apod. Jakmile budete schopní tohle všechno do WP šablony narvat (což neumím) a spojíte to s hezkým a funkčním designem, máte hodně velkou šanci vydělat opravdu hezké peníze.

Hezké peníze jsou třeba to, že za první den můžete mít třeba 2 tisíce, za týden třeba 12 tisíc, no a za rok třeba… docela dost. Není problém za rok mít prodeje třeba za 300 tisíc. Někteří dosahují výdělku přes 100 tisíc po prvních třech měsících, stačí k tomu cca 250 prodaných licencí k jedné šabloně. Většina pak přes 50 tisíc (asi 120 prodejů). Teď si představte, že máte takových šablon deset. To musí být jiná jízda :)

Jak jsem řekl, na ThemeForestu WordPress šablony zatím neprodávám, schválně říkám zatím, protože bych se do toho fakt rád jednou dostal :) Prodávám jen Tumblr šablony, tam to sice nefrčí tak, jak u WordPressu, ale jak říká mamča: nemusí pršet, stačí, že kape. Šablony k prodeji jsem vytvořil zatím 3, celkový výdělek za tyto tři šablony je k dnešnímu dni od června 457,94 dolarů.

červen: $156,94
červenec: $67
srpen: $174
září: $60 (ke dni 7.9.)
celkem: $457,94

Při zprůměrování něco přes 2 tisíce korun měsíčně. Připomínám, že za 3 Tumblr šablony. WordPress by byl úplně někde jinde. Věřím, že WordPressem by se mohl člověk živit na fulltime. Tumblr je ale spíš takový malý přivýdělek.

Doufám, že tento článek někomu poslouží k inspiraci a vrhne se do prodejů, rád bych totiž viděl výsledky jiných. Já se tomu zatím moc nevěnuji, tak uvidíme časem. Pokud bych našel nějakého nadupaného WordPress kodéra, který se toho nebojí, jdu do toho hned. Nevíte o někom?

A pokud máte k tématu nějaké dotazy, určitě se zeptejte. Rád poradím.

Přečtěte si také 20 milionů korun za jednu WordPress šablonu.