Moc dobrý život

Publikoval Viktor Hanáček dne 14. dubna 2011

Docela často kolem sebe slyším, jak lidé říkají, že to mají v životě těžké. Že jsou na tom opravdu špatně a že neví, jak dál. Ale není to tak. Proč si neuvědomují, že opravdu nejsou na dně? Že i když je nejhůř, může být ještě hůř?

Stačí si jen uvědomit vlastní hodnotu. Stačí si uvědomit to, že polovinu problémů nestojí za to vůbec řešit. Že v porovnání s jinými většina lidí vidí problém i tam, kde není. A že mnoho problémů je taky jen uměle vytvořených. Pak už stačí, aby se objevil problém, který bude několikrát vážnější a věřte, že všechny ostatní půjdou stranou.

Porovnejte si svůj život s postiženým dítětem a zjistíte, jak dokonalý život máte. Všechno prostě musíte brát z té lepší stránky. Všichni si život ztěžujeme sami. Při tom se stačí na ten svět okolo kouknout jen trochu optimističtěji.

Buďte rádi, že máte teplou večeři. Že spíte v měkké posteli. Že máte své doma. Že můžete chodit, mluvit a že vidíte. Že máte svobodu, kterou můžete tak lehce ztratit. Tohle je to, co mnoho lidí nemá. A třeba jen kvůli vážné nemoci, za kterou vůbec nemůžou. A věřte, že by dali cokoli, aby mohli žít váš – rádoby problémový – život.

Berte život s radostí. Užívejte si ho. Sami si ho udělejte lepší. Nikdo jiný to za vás neudělá! A uvědomte si, že tu jsou lidé, kteří jsou na tom hůř. A snažte se si to při každém vašem novém problému uvědomit.