Nejlepší motivací je úspěch druhých

Publikoval Viktor Hanáček dne 27. srpna 2010

Titulek samotný toho asi moc neřekne a na první pohled se to nezdá ani jako pravdivé tvrzení, když to ale rozvedu, určitě mi většina dá za pravdu. Motivace je něco, co nás táhne kupředu, k cíli, co nám dodává energii k podání lepších výsledků. Jsou dva druhy lidí, jedni úspěch přejí a dokáží se jím motivovat a druzí ho závidí a snaží se dotyčného o něj připravit. Když někdo jiný dokázal něco velkého, proč byste to nemohli dokázat také. Všichni jsme lidé, máme stejné možnosti a je na každém, aby si vybral svou cestu. Někdo jde s jistotou ve šlépějích druhých a někdo si jde svou vlastní cestou, byť s větším nebezpěčím, ale oproti tomu s možností lepších výsledků.

Bohužel jsou i slabší jedinci, kteří nejsou schopni úspěch druhých zcela unést. Potom se to přenáší spíše k vlastnosti závist. Pokud jste ale inteligentní a nechcete zakrnět ve stávající pozici (myšleno v kariéře či osobním rozvoji), je potřeba pro to něco udělat. Nabídnout se firmám či jiným lidem, odeslat lákavé nabídky, projíždět poptávky, nechat si poradit, požádat o radu nebo pomoc. A pokud chcete nakopnout, pomůže vám k tomu jedině konkurence (v rámci společností/firem) nebo úspěch jiných osob či kamarádů.

Čtu blogy několika lidí. Nejen těch extra úspěšných, ale vím, co to se mnou dělá. Opravdu to posune člověka dál a donutí jej tvořit, nasadit lepší pracovní tempo, více přemýšlet nad tím, co dělá a jak to dělat líp. Také nad tím, co bude dělat v budocnu do křížku s tím, co by chtěl rád dělat v budoucnu.

Neztrácejte čas čekáním. On to dokázal, já to mohu dokázat také. Brání mi něco? Pokud ne, proč stát na místě a jen koukat, jak jde jeho jeho úspěch výš a výš. Můj může jít také. Nebudu se přece snažit jej poškodit, klesl bych a dobrovolně bych se pasoval na blbce. Radši se pokusím udělat třeba stejnou věc, ale líp. Proč se nepokusit o víc? Stačí něco dělat. Překonat zábrany a jít. Je to ve vašich rukou. Vždy bylo. Vždy bude.