Trip tip: Pálava a zřícenina Děvičky

Publikoval Viktor Hanáček dne 1. října 2012

I když všichni cestujeme za hranice, skoro nikdo ani pořádně neznáme tu naši kotlinu. Možná to není tak cool, jako ujet někam za hranice, ale i tak to má sem tam své kozlo.

A tak jsme se o víkendu jen tak vydali na Pálavu na Moravě. Konkrétně k vesnici Pavlov na zříceninu hradu Devičky.

Mám rád rozhledny, vyhlídky a celkově výšky a tak mě to sem dlouho lákalo, byl jsem tu jen jako malej kluk a když to mám z domu pár kilometrů, proč týden nezakončit trochu jinak. Nejen, že poslední dobou chci být víc venku a objevovat nové, ale taky to určitě prospěje mému zdraví (od prázdnin jsem byl dvakrát v nemocnici). Takže načerpat trochu čerstvého vzduchu do plic byla skoro povinnost.

Ale zpět, výhled ze zříceniny je opravdu skvělý (426 m. n. m.) a celé je to tam vyloženě suicide-ready. Vidíte vodní nádrže Nové Mlýny známé svým posledním mohykánem, lednický Minaret a spoustu moravských vesnic. Nám se podařilo zahlédnout i vzlétající horkovzdušný balón a blízko letící letadlo.

Lesní výšlap po stezce není nijak složitý a zvládnou ho v klidu i děti. Malých pobíhajících capartů bylo nahoře plno.

A pro ty originálnější by mohl být zajímavý i výšlap k vysílači (550 m. n. m. (geek technické okénko: mimo jiné tento vysílač vysílá pro jižní Moravu dvb-t multiplex 1 a 2 :)). Tam jsme to ale nestihli, takže zase příště.

Štítky: , ,