Vždycky mě motivovali jenom lepší

Publikoval Viktor Hanáček dne 31. srpna 2013

Nikdy jsem netrpěl komplexem, že kdo je lepší, je zmrd. Vždycky mě motivovali lidé, kteří měli víc peněz, hezké auto, vyšší příjmy, nebo třeba uměli o hodně líp fotit. A motivují mě dodnes.

Ne, nezačal jsem je pomlouvat (v dnešní době prej „hejtovat“), když kolem mě projeli v supr autě nebo měli supr boty. Ne, šel jsem domů, zapl jsem počítač, a začal jsem na sobě makat a hledat cesty, jak vydělám peníze, abych se mohl mít tak dobře, jak chci. A nemusí jít přímo jen o peníze.

Ptal jsem se jich, jak to dělají, v čem dělají, jak jim to vynáší a co funguje. Šel jsem s nimi a obklopil se jimi. Ne nadarmo se říká, že váš plat je průměr platů vašich pěti nejbližších. Pokud chcete být úspěšní, nemůžete jít proti úspěšným.

Proč je tolik lidí, kteří, když vidí úspěšného člověka, se točí zády a hledají v něm chybu? Proč prostě nemůžeme úspěch přát?

Smutné totiž je, že pak se ti, kteří mají víc, bojí otevřít, když se s nimi chci bavit o jejich podnikání nebo příjmech. Bojí se, že se na ně začnu dívat jinak. Jsou na to zvyklí. V naší republice totiž není moc in přát úspěch a to mě neskutečně mrzí.

Když se mi někdo pochlubí o tom, jak vydělává, co vybudoval, jaké hodnoty vytvořil, a především, co umí, má mé uznání ještě víc. Nemusím si nic domýšlet.

V posledních dnech vidím hodně lidí, kteří na svých blozích zveřejňují své pasivní příjmy. Obdivuji je. Strašně se mi to líbí. Je to taková osvěta části podnikání, kde si doteď každý nechával vše pro sebe, aby se na něj lidé nedívali skrz prsty. Asi to taky zkusím. Tito, co se nebojí zveřejnit své příjmy (jen pasivní), to nedělají proto, aby se povyšovali, ale proto, aby motivovali — aby ukázali, jak lze vydělat peníze netradičním způsobem a jak jednoduché to může být. Zároveň motivují i sebe — nutí je to se neustále zlepšovat. A ostatní je v tom podporují.

Ukažte se, prosím! Nebojte se ukázat, co děláte, jak jste toho dosáhli, jaké jste měli problémy a jak bravurně jste je zvládli vyřešit. Ukažte, jaké, po vší té dřině, sklízíte ovoce. Je to přece jen vaše zásluha. Nestyďte se za to, co jste dokázali! Jenom tak namotivujete ostatní!