Hon na podnikatele

Publikoval Viktor Hanáček dne 24. srpna 2011

Nedávno jsem na twitteru psal o tom, jak mi došla faktura za zápis do Rejstříku obchodu a živnosti, který jsem si neobjednal a ani o něj nežádal. Teď bych se k tomu chtěl podrobněji vrátit, abych varoval další.

V červenci jsem si založil živnost a stal se ze mě podnikatel. Běžná věc, za tisícovku může mít živnosťák skoro každý. Pár dní potom mi ale došel papír s hlavičkou Rejstřík obchodu a živnosti. Bylo tam mé jméno, adresa i nové IČ, což přidávalo věci na věrnosti. Papír byl plný nic neříkajícího textu. V něm ale byla schována větička ve stylu „Ještě nic nemáš a platit nemusíš, ale když zaplatíš, dáme ti na web tvé údaje a uděláme ti reklamu.“ A to vše za luxusní cenu 1677 Kč od firmy INF.DAT s.r.o.

Prostě to nějaká vychytralá firmička zkouší na nás chudáky podnikatele. Zkusit se má prej všechno. Pomalu už jsem to házel za hlavu, ale nedalo mi to a koukl jsem se na internet, jestli se někdo s touto zkušeností už nepochlubil. Když jsem hledal, nestačil jsem se divit, kolik lidí naletělo a zaplatilo. Za absolutní nic!

Takže lidi, nebuďte blbí a neplaťte nic, co jste neobjednali. Přece nebudete jen tak dávat peníze nějakýmu Frantovi z Horní Dolní. A čtěte. Všechny smlouvy nebo papíry, co podepisujete, čtěte! Tohle mě rodiče učili snad už ve 13-ti.