Hrůza zítřejšího světa

Publikoval Viktor Hanáček dne 5. listopadu 2012

Když tak sleduju, co se všechno děje okolo, o čem lidé ani neví a ani si to třeba neuvědomují, docela se bojím, jak bude svět vypadat za pár let.

Cenzura. Slovo, které je už snad všude. Všechny vlády se snaží o cenzuru. Jakoby nestačilo, že se k nám dostávají informace, které už někdo reguluje. Televizní noviny? Novinky? Od všech těchto manipulovaných zdrojů jsem se odprostil. Stačí jednou(!) jedinkrát o určité věci vědět víc (nebo vše) a pak porovnat, co o ní řeknou média a co víte vy. A bude v tom rozdíl. Jde jim o prachy, ne o vaši informovanost.

Doktoři a léky. Nemám nic proti samotným doktorům, nelíbí se mi ale celý farmaceutický systém. Není důležité vás vyléčit, ale léčit. Pokud by vás někdo vyléčil, nebudou peníze z jinak dlouhého léčení. Zdravý člověk je pro tento průmysl ztráta. Cítíte ten hnus?

Lék na rakovinu? Zapomeňte na něj. Vsadím se, že už jej vyvinulo několik lidí. A věřím, že dokáží rakovinu nějakým způsobem pozastavit. Ale nikdo se o tom nedozví. Proč? Předchozí odstavec. A do médií se to nedostane. Zreguluje se to tak, aby byla rakovina stále nevyléčitelná.

Někdo jiný za vás rozhoduje. Rozhodují, kdy se budete dívat na televizi a na co se budete dívat (Televizní noviny). Jsme jen ovce a figurky. Je na vás, jestli se svobodně rozhodnete, jestli to budete tolerovat a dívat se budete, nebo ne. Já se nedívám, nechci vědět, kdo co kde vykradl, oloupil, naboural, zboural, nakazil, odcizil, poškodil, zabil, zavraždil, vyděsil, nesplatil, spáchal… Hledám informace jinde.

Odrazem dnešní cenzury nebo filtrování je Facebook. Facebook vybírá, co vaši přátelé od vás uvidí a co ne. Už se lidem neobjevuje vše, co napíšete, ale jen určité procento. Chcete, aby lidé viděli všechny vaše příspěvky? Zaplaťte.

A Google? To stejné, mrkněte na tuto přednášku. Když budou dva lidé hledat to stejné, objeví se jim výsledky nestejné.

Jedinou podle mě stále svobodnou sítí je Twitter. Odtud pramení obrovský přísun informací pro můj všeobecný přehled a přehled o dění ve světě/zemi. A pevně doufám, že se zde nic měnit nebude — pak už bohužel není kam utéct.

Pamatujete na útok na Dvojčata (WTC) v roce 2001? Věříte, že to byl teroristický útok? Většina lidí ano, protože je tím nakrmila masová média tak, jak to chtěla vláda a vysoce postavení lidé. Dejte mi jednu jedinou otázku (jsou jich desítky) — Kde jsou křídla a ostatní trosky letadla, které zasáhlo Pentagon? …. ?

Já vám neřeknu, jak to bylo. Poskytnu vám ale zdroj, díky kterému si můžete rozšířit svůj přehled a udělat si vlastní názor: http://www.youtube.com/watch?v=UEBt2LtixME

V mém okolí je málo lidí, kteří vyhledávají svobodné a správné informace. A je to škoda.

Mrkněte se proto na následující zdroje. Nemusíte je sledovat. Jen si pár posledních věcí pročtěte a udělejte si obrázek, co se s námi masová média snaží dělat. Pokud nevíte, zjistíte to zde. A to ani nechtějte, abych se rozpovídal o školství (to zase příště).

Facebook: Mediální masáž
Facebook: Zpravodajství bez cenzury
Facebook: Vlastní hlavou

Vše dobré se k nám dnes dostane pouze tehdy, pokud za to dobře zaplatíme. A při nejlepším, pokud za to budeme platit pravidelně. Dnes už nejde o dobro lidstva, ale o peníze, a o to, jak je z lidstva dostat.

Jestliže bude něco v celosvětovém měřítku lepší, než dnes, ale mělo by to být za méně peněz, nedostaneme to, i kdyby nám to zachránilo život.

A pravděpodobně se o tom ani nedozvíme.