Novinky okolo picjumbo.com

Publikoval Viktor Hanáček dne 6. února 2014

Nečekal jsem, že kolem toho budu tolik skákat. Je tam spousta věcí, které stále můžu vylepšit a na kterých bych mohl ještě dál a dál pracovat, ale to bych nedělal nic jinýho :)

IMG_4563-1300x866

Největší novinkou je to, že se mi podařilo zařídit to, aby picjumbo vydělávalo. Nově je nasazený AdSense a zároveň nějaký ten pátek i PREMIUM Membership. Jediné mé náklady na hosting byly pokryty ihned, takže teď už si můžu dovolit i nějaký ten fotovýlet přímo z peněz z picjumba.

Další velkou věcí je to, že jsem za leden přesáhl 500 000 zobrazení (views) stránek. Na to, že leden byl teprve třetí měsíc od spuštění, je to hodně velká pecka.

Screen Shot 2014-02-01 at 19.08.48

Co jsem počítal, tak pokud bude návštěvnost tak, jako těchto šest dní v únoru, je možné, že se lednový půlmilionový rekord ještě přesáhne.

Nevýhodou je, takovou i trošku srandovní, že mi volali z hostingu, že traffic a zahraniční návštěvnost je tak obrovská, že to servery nezvladájí, a měl bych web přestěhovat do Ameriky :) Jen za leden se přeneslo přes 1500 GB (1,5 TB) dat a stáhlo se bezmála 60 tisíc fotek.

Zatím to řeším nasazením na síť CDN (co to je?), která snad hostingu odlehčí. Přesunovat web se mi nikam nechce.

Hodně se o webu mluví, takovým asi největším úspěchem je zmínění v lednových novinkách What’s new for designers January 2014 od Webdesigner Depot, dále docela dost detailní recenze na Noupe.com a zmínění v článku Where the best designers go to find photos and graphics od SiteBuilderReport.com.

Jsou s tím ale pak i starosti, zmíněná vysoká návštěvnost má vyšší náklady za servery a například v databázi už mám tolik emailů, že si budu muset každým dnem zaplatit nějaký premium účet u Mailchimpu (co to je?).