O bohatství

Publikoval Viktor Hanáček dne 23. května 2010

Většina lidí si myslí, že bohatství znamená tučné konto, obrovský dům se zahradou, luxusní auto a celkově dostatek peněz, za které si může dotyčný bohatý člověk dopřát cokoliv. Ano, souhlasím s tím, že tohle je opravdu bohatý člověk. Jenže pohled na bohatství není jen o penězích.

Někteří berou bohatství jako to, že si můžou koupit auto dle svých vlastních představ. Jiní berou bohatství tak, že si můžou o víkendu zajet kamkoli na výlet. Další zase, že si můžou zajít kdykoli na večeři s celou rodinou. Ikdyž to bere každý jinak, stále se točíme kolem peněz.

Ale k čemu jsou peníze tomu, kdo je v ústraní společnosti? K čemu mu jsou, když nikdy nepozná pravé přátele a třeba životní lásku?

Proto je potřeba si uvědomit, že nejsou bohatí jen ti, kteří mají na kontě nějaké drobné. Bohatí jsou všichni. Jako bohatsví můžu brát třeba to, že vidím, že slyším… Že jsem člověkem ve velmi dobré společnosti a že v ní dokážu ukázat na lidi, kteří jsou mými přáteli.

Bohatství je to, že máte domov. Svůj vlastní domov, kde máte teplou večeři a každý den usínáte v měkké posteli. Ne každý může trávit Vánoce u stromečku s lidmi, které miluje. I když jsou mezi každým z nás opravdu velké rozdíly, troufám si říct, že svým způsobem je bohatý každý. Máte rodinu, přátele, partnera… To je pravé bohatství! Proto by si každý měl svého bohatsví naplno užívat a nebát se ho, protože, jak známo, trh se mění z minuty na minutu…