Pro lepší zítřky

Publikoval Viktor Hanáček dne 12. října 2010

Aneb článek o mém dalším malinkém cíli – návyku – který si chci co nejdřív osvojit. Jde o večer. I když většina lidí se snaží vstávat brzy ráno, aby měli ráno klidné, já se pokusím svůj režim spíše posunout, než samotný spánek ráno zkrátit.

Mám totiž problém (možná je to výhoda), že neumím odejít od rozdělané práce. Jednoduše neumím jen tak vypnout počítač, jít se vysprchovat a spát. To mi nejde. Večer vždy tak do půl desáté dělám na nějakém webu a nejsem schopný uprostřed práce počítač v určité době vypnout. Pak usínám kolem půlnoci a zbývá mi něco málo přes pět hodin spánku. Při tom vím, že práce neuteče, ale vždy toho chci udělat co nejvíc a pak to schytám nedostatkem spánku a jeho následky.

Návyk bude spočívat v tom, že v osm hodin večer vypnu počítač. A to jako fakt. Možná i dřív. Pak se půjdu osprchovat a zalehnu do postele. V devět chodí na Prima COOL seriály TBBT a HIMYM, takže v deset vypnu i TV a pokusím se usnout.

Stejně budu od osmi ty dvě hodiny na internetu přes iPad, protože sociální komunity ožívají právě v tuto dobu, ale aspoň budu v klidu a usnu dřív.

Důvodem je to, že vstávám pár minut po páté hodině a tak bych byl rád, abych měl alespoň 7 hodin spánku. Měl bych mít sice o hodinu – dvě víc, ale tak moc už to asi posunout nepůjde. Věřím, že nějak zvládnu alespoň těch 7 hodin a kladně se mi to vrátí v produktivitě.

Ostatně to, jak se mi bude dařit, můžete sledovat na Twitteru.