Recenze bluetooth handsfree Jabra Clear

Publikoval Viktor Hanáček dne 18. února 2014

Pár dní zpět se mi podařilo sehnat neomezený tarif, a tak jsem se rozhodl, že si pořídím handsfree. Jednak do auta, kde si teď můžu často s kýmkoli volat (reprákové ani iPhone handsfree mi nevyhovuje), druhak domů, abych nemusel telefon držet u ucha — není to ani pohodlné (volné ruce jsou fakt super), ani zdravé.

IMG_6779_export2k

Zvolil jsem bluetooth handsfree Jabra Clear a jsem fakt spokojený. Jabra se jmenuje Clear proto, že obroučka, která je okolo ucha, je průsvitná a při nošení nejde vidět. Obroučky jsou v balení dvě, ale nepoužívám je, nelíbí se mi a nosím handsfree bez obroučky. Drží. V balení je také krátký USB kabel a USB 12V autonabíječka, ta se hodí i pro nabíjení čehokoliv jiného, co se nabíjí přes USB. Docela překvapením byl i kabel pro nabíjení starých iPhonů s velkým konektorem, který (4S) shodou okolností stále mám.

Ovládání je jednoduché, vrchní plocha Jabry je velké tlačítko, kterým můžete hovor přijmout, ukončit a zároveň použít i pro vyvolání posledního čísla (dvojí stisknutí). V pohotovostním režimu se jedním stisknutím také ihned dozvíte, zda je Jabra spojená s telefonem.

Na zadní straně jsou dvě diody — jedna značí bluetooth spojení, druhá stav baterie. Spojení proběhlo snad samo, ani jsem ho nepostřehl. Vyhledáte na telefonu Jabru, potvrdíte a na Jabře kliknete na velké tlačíto. Hotovo. Na starých telefonech to bude možná složitější, ale s návodem si určitě poradíte. Vybitou baterii hlásí jak červená barva ikonky baterie, tak anglické hlasové upozornění. Pokud ale zrovna voláte, přes toto asi dvouvteřinové upozornění druhou stranu neuslyšíte. Ikonky také zasvítí vždy, když se něco děje — hovor, email, sms, cokoliv. Můžete Jabru tedy využít jako nějaký kontrolní indikátor.

Co se týče designu, asi není co řešit — zpracování je krásné a Jabru Clear můžete mít taky v červené, modré nebo černé. A myslím, že ani žádného „rozmáčknutí“ v kapse se bát nemusíte.

Když někomu voláte, tak jakmile dotyčný hovor přijme, ozve se krátké pípnutí. Je to fajn, protože bez pohledu na displej telefonu se o přijetí jinak nedozvíte, tedy pokud nepočítáte vteřiny mezi vyzváněcími tóny :) To stejné platí i při ukončení hovoru, ať už ho ukončíte vy nebo druhá strana.

V autě mám AUX-IN vstup (3,5mm jack) a konkrétně u iPhone je super (nevím, jak je to jinde), že je možné mít přes jack puštěnou hudbu do reproduktorů a zároveň mít přes bluetooth spojeno handsfree připravené pro hovor. Po přijetí hovoru se hudba ztlumí a hovor jde do handsfree.

IMG_6860_export2k

IMG_6865_export2k

Výhodou jakéhokoli handsfree „do ucha“ je to, že po vystoupení z auta můžete pořád volat — telefon je prostě v kapse a neřešíte ho.

Výhody

  • Design.
  • Super rozměry a zpracování.
  • Docela hlasitá reprodukce.
  • Můžete si do handsfree pustit hudbu/multimédia.
  • Rychlé spojení po zapnutí (stíhám zapnout, když mi někdo volá).
  • Pohotovost prý až 192 hodin.
  • Drží v uchu i bez pomocné obroučky (takto to využívám já a šlo by s tím i běhat).

Nevýhody

  • Pokud Jabra zahlásí vybitou baterii a zároveň s někým voláte, přehluší se tím druhá strana a v tu dobu nic neslyšíte.

Jabru Clear bych doporučil každému, kde se po kouká po handsfree. A zároveň se dívím, proč tak super life-hacking vychytávku nevidím v uších řidičů DHL, DPD, České Pošty apod.

Toto není reklamní článek a opravdu vyjadřuje mou spokojenost s produktem. Pokud váháte, neváhejte.