Rytmus

Publikoval Viktor Hanáček dne 17. února 2011

Docela se mi líbí sledovat okolí a jejich názory na Rytmuse. Je to hodně pestré. Dost lidí na něj nadává, že je to absolutní blb, jiní ho obdivují a jdou v jeho stopách. Já mám také svůj názor.

U mě je to prostě člověk, který si šel za svým snem a dosáhl na něj. Trvalo to roky a je na špičce. Jezdí si v nejlepším bavoráku, vydělává šílené peníze, má styl a zná ho snad každý. Nebojí se ukázat, že má peníze a svůj názor. Co na srdci, to na jazyku.

A to je další věc. Jeho hudební tvorba. Neříkám a ani nevím, jestli jsou texty v písničkách z jeho hlavy, ale snad s většinou novějších tracků souhlasím nebo se mi líbí. A že mluví sprostě? No a? Nebojí se nazorů ostatních a nejsou to kecy, které nedávají smysl, jak mají ostatní rapeři v oblibě – „neva, že to nedává smysl a je to úplně mimo, hlavně, že se to rýmuje“. U Rytmuse se to rýmuje a ještě to dává smysl. A to se mi líbí.

Zkuste se zamyslet nad takovým textem Dáva mi (ještě od Kontrafaktu), Kral, Počkaj tam na nás hore, Všetko má svoj konec nebo Zlatokopky. Nejsou to jen sprostá slova, jsou to texty, které dávají smysl.

A že je komerční? No co, peníze za to bere sakra slušné a líbí se mu to. Ale jako vždy, haters gonna hate.

Trošku mi nedává smysl, proč na něj lidé nadávají. Aha vlastně. Závist. Sleduji komentáře k postům na jeho Facebook stránce – dostal se k penězům a slávě cestou, kterou lidé moc neznají, a díky tomu je pro ně nepohodlný.

Nezajímá ho názor druhých, jede si své, pod rukama se mu točí velké peníze, které se nebojí ukázat a užívá si, že to lidi štve a závidí mu. A já se mu nedivím.