Sny a cíle

Publikoval Viktor Hanáček dne 2. srpna 2010

Každý člověk má cíle, kterých chce jednou ve svém životě dosáhnout. Je to něco, co nás motivuje a neustále táhne dopředu. Někdo má materiální cíl, někomu jde o pohodový život. Jiní zase usilují o finanční nezávislost, aby si mohli dovolit bežné věci, aniž by to na jejich účtu šlo výrazně vidět.

Jako každý, mám i já své sny a cíle, kterých chci dosáhnout. Nemám je sice nějak výrazně vytyčené, jsou to spíše směry, kterými se chci v budoucnu ubírat. Dokonce si myslím, že jich mám až moc. Nechci totiž být typ, který žije ze dne na den bez jakéhokoli cíle. Chci si své stanovit a každým dnem se k nim přibližovat.

Rád si čtu o úspěšných lidech, kteří dosáhli svého a popsali či popisují svůj život. Jak toho dosáhli, jaká byla jejich životní cesta či jaké dělali chyby apod. Skoro v každém z nich mám jakýsi vzor, kterému se chci podobat.

Snad každý chce mít pohodový, pestrý a bezproblémový život. Bohužel skoro vždy už je problém ta bezproblémovost. Ale už nyní si pomalinku vyšlapuji cestičky, kterými se chci v životě vydat. A pokud časem zjistím, že to byla dobrá volba, udělá mě to zase o trochu šťastnějším. Cílem je to, abych si život dokázal užívat. Rád bych dosáhl zmíněné nezávislosti na penězích, kdy by mi nedělalo problém třeba vzít kdykoliv přítelkyni někam na večeři, trávit víkendy výlety a podobně. Uvědomuji si obrovskou hodnotu života a času a nechci žít stereotypem, nechci život promarnit.

Samozřejmě si můžete myslet, že žiju s hlavou v oblacích. A pravděpodobně si to myslíte. Ale proč ne? Je to něco, co mě táhne dopředu. Co mi ukazuje, že stále nejsem tam, kde chci být a je potřeba pro to něco udělat.

Ano, ti, co mě znají ví, že jsem od začátku roku utratil už šíleně moc peněz nejen za elektroniku. A co mi to dalo? Dosáhl jsem toho, co jsem si zhruba začátkem roku dal za cíl. A že toho nebylo málo. Holt jsem netrčel každý den na facebooku jak trubka a párkrát jsem nešel ven. Když člověk opravdu zabere a ještě k tomu na správném místě, je radost koukat na výsledky a odměny za ně.

Už nyní ve svých 17-ti letech přemýšlím nad tím, jak si uspořádám svoji budoucnost. V čem chci podnikat, zda vůbec podnikat a hlavně jakým stylem chci žít.

Jak to ale vše dopadne, ukáže čas a mé postavení k němu. Život je třeba si vychutnávat každým dnem a od stereotypu se opravdu vzdálit. Je lepší popřemýšlet nad budocností a tvrdě si jít za svými sny, než jen žít ze dne na den…