Splněné sny

Publikoval Viktor Hanáček dne 21. listopadu 2011

O čem je život? Život je podle mě o plnění snů, zážitcích, radosti a společnosti, kterou si kolem sebe vytvoříme.

Nedávno jsem si zkoušel navrhnout nový design na své portfolio a psal jsem texty k jednotlivým svým zálibám. Všiml jsem si, že všechny texty začínaly „Na základce to byl to můj sen..“ Ano, měl jsem sny a splnil jsem si je. Některé sám, jiné s pomocí druhých.

Když jsem před několika lety viděl v lékarně leták o nějakém přípravku na obličej, kde byly pěkné portréty, řekl jsem si, že takové fotografie chci fotit. Že bych byl šťastný, kdybych mohl svým známým dělat takové fotografie. Zpracování portétů se mi strašně moc líbilo.

Pár let uběhlo a já si pomaličku vyšlapával cestu ke svému snu – nejdřív lepší kompakt bridge, pak zrcadlo, pak Lightroom a měsíce zkoušení, focení, posprocesu a zlepšování se. A můj cíl se splnil. Fotím fotografie, které jsem si vždycky přál fotit. Já sám se do nich zamilovávám. Zní to divně, ale nedokážete si představit tu euforii, když jsem s fotografií spokojený.

Všechno nějak začínalo na základní škole a nebylo tomu jinak u tvorby webových stránek. Ani nevím, co mě na tom začlo tak moc bavit, když jsem o tom vlastně nic nevěděl a teprve jsem se to učil. Doteď nechápu, jak jsem se k tomu tak blízko dostal, ale tvorbu stránek mám od té doby moc rád. Mám za sebou již několik úspěšně dokončených prezentací a konečně si tím i můžu vydělávat.

Ale není to jen tak. Stále je co zlepšovat a je potřeba nezaostávat a jít kupředu. Nehledě na to, že když to v některých dnech nejde, tak to prostě nejde. Kreativita se nedá jen tak koupit v obchodě a když se například nedaří v osobním životě, dobré výsledky ze sebe nedostanete.

A jak to bylo s DJingem? Ano, taky mě to lákalo už na základce. Mamka mě seznámila s DJem, který vedl místní club a ten mi dal prostor si hraní vyzkoušet. Teorii jsem znal, to už jsem stihl odkoukat z videí (do klubů jsem v té době nechodil), potřeboval jsem si to prostě vyzkoušet. A tak si mě DJ Radex vzal pod svá křídla a začal jsem v klubu hrávat. Udělali mi vlastní stage a club mohl nabídnout zase něco víc. Od té doby jsem hrál po boku několika dobře známých DJs (Lucca, Michael Burian, Orbith, Chocolatic, Rockstar, …), dále v několika barech, kavárnách ale také například v brněnském clubu a open air festivalu. A když mé hraní lidé ocení, bavím se taky.

A baví mě to. Všechno. Od focení, přes stránky až po hraní. Není to jen o tom, že „Co si řeknu, to dosáhnu.“ Je to o tom, že mě to dělá šťastným, baví mě to a když jsem o tom kdysi snil, toužil jsem po tom.

Těžce se mi to píše, ale jsme tu jen na chvíli a pokud má člověk nějaký sen, měl by udělat všechno proto, aby si ho splnil. Když ví, že ho to bude dělat šťastným, proč za svým snem nejít?